Pozostałe Pozostałe

Wacław Wantuch. Akt. Obrazy i Rysunki

  • Data rozpoczęcia:
    23 KWIETNIA 2022 18:00
  • Data zakończenia:
    3 CZERWCA 2022 22:00

Zapraszamy 23 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00 na Wystawę Akt. Obrazy i Rysunki w GSW (prawe skrzydło Ratusza) ul. Armii Krajowej 12.

Wystawa Akt. Obrazy i Rysunki - to dowód, iż dla Wacława Wantucha krągłości i łuki w kobiecej nagości nadal stanowią obiekt fascynacji i nieustającej inspiracji, zamienianej w pasję do pracy rysunkowej i malarskiej. Nie uciekając od oczywistego kontekstu erotycznego swoich prac, tworzy je tak, aby były gloryfikacją kobiecego ciała, przy którym ciało mężczyzny wydaje się być ,,ciosane siekierą”.

Wacław Wantuch (ur. 1965 w Tuchowie) - artysta fotografik i pisarz, pracujący w Krakowie. Tworzy przede wszystkim akty kobiece. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor książki „Kamień wawelski?” (Castor, Kraków, 1992) i albumów fotograficznych. Wystawiał w kraju i za granicą. Znakiem rozpoznawczym jego aktów są zaskakujące ujęcia. Jego prace wystawiano na ponad 70 wystawach indywidualnych w Polsce, znajdują się także w kolekcjach prywatnych i muzeach. W Kołobrzegu były prezentowane w Regionalnym Centrum Kultury w latach  2011 i 2018.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x